Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_widgets_init' not found or invalid function name in /home/serdardu/public_html/blog/wp-includes/plugin.php on line 503
Serdar Durak » Yıllık Yazıları

Yıllık Yazıları

Ne zaman iyilik yapmaktan maraz doğduğunu görüp insanlara farklı davranacağım diye söylensem, ne zaman kendi çıkmazlarımdan çıkamayıp, başkalarına çıkış yolları açmaktan usanmaya başlasam oturup yıllık yazılarımı okuyorum.

Tıpkı her kalp kırıklığından sonra 50 First Dates‘i izlediğim gibi ;)

Sanıyorum daha yapacağım çoook ama çok şey var bu hayatta ;)

Benim bile kendimden umudu kestiğim anlarda, bana hep sınırsız destek verip bir dediğimi iki etmeyen anneme ve babama, arada didişsek de hayatımın her safhasında örnek aldığım abime teşekkür etmek istiyorum. Sizleri ihmal ediyor gibi görünsem de inanın her zaman kalbim sizinleydi. Allah’ın şanslı kuluymuşum ki sizin gibi bir aileye sahibim. Ailenin haylaz, söz dinlemeyen, uçarı ama sizin için her şeyi yapabilecek üyesi
Dr. Serdar Durak

Senle dibe vuran tartışmalarımızın sonunda vurgun yemeden yüzeye çıkıp güle oynaya yola devam etmemiz bizi bugünlere getirmişti. Tavan arasında saklı kıymeti bilinmeyen bir antika,bir muamma. DEX(terity)olarak data dünyasına sürgün,sürgünü lehine çevirmiş rayiha 1 dev,*Alo Serdar bilgi işlem”her daim Hızır hızında hizmetinizde. Tek soru sorulur müesesemizde:en son nezamana bitmesi lazım?Son dakikaların adamı,heyecan katmasa olmaz:)Allah harddiskine zeval vermesin. İlk adımdan yüz adım çıkarır. Duyguları mantığının hep 1 adım önünde,kendini sevmeye vakti kalmamış. Bırakın kızlar arkadaşımın yakasını:)Emme basma tulumba gibi herşeye kafa sallamaz,doğru bildiğini hemen ortaya koyar(çok okur ve okuduğunu sorgular Allah var:)Elpençe divan durmayı sevmez. Farmada en kısa sunuyu(toplamda 3,özde1 slayt)yapmasına karşın en fazla alkışı toplar gundi:)Alın çizgilerimizden içiçe geçmiş anılarımızı okuyabilirsiniz. HACIBEY’in,Cennetiyle(annelerimiz)muhabbeti 10 numara, hep küçük 1 kardeşi olmasını ister. Yardımsever ama nasıl?Kitaba uyan cinsten,kitabına uyduran cinsinden değil:)İşini kış tutar;yaz çıkarsa bahtına. Hekimliği sanki Dexin gölgesinde gün ışığı arar durur. Bulduğu ilk foton taneciğiyle kendini“Sınır Tanımayan Doktorlar”a ışınlayacak. Türkiye kesmez onu. Kar yağar biraz erir,tekrar üstüne kar yağar. İşte böyle bir şey Hacıbeyde,eksilmeden artıyor;işallah taşar ama dökülmezsin. SU;destanını yaz,ateşe düşman ilan et kendine candost,olmadı mermeri delsin damla damla senin için,göle maya çal şenliklerini düzenle,seyre dalıp yeni ufuklara yelken aç bir odadan diğerine geçer gibi. Ama bilinmezki SUyu su yapan kendi varlığını ortadan kovmuş olmasıdır.
YEMLİHA UYKUSU uyur gibi ruhunun elektriği hiç kesilmesin:)
Selahattin Sağlam

Çılgın dostum!Biliyorum seni anlatmak için ne anlatsam hep bişeyler eksik kalacak. Onuru ve gururu onu”O”yapan özelliklerin başında gelir. Asla inandığı şeylerden taviz vermemesi,haksızlık karşısında yanardağ kadar yakıcı duruşuyla sevdim onu. Herzaman kendi özelliklerini benim üzerimden espri konusu yapması beni hiç üzmedi,aksine samimiyetimizi dahada arttırdı. Gerçek bir entellektüeldir,doktorluk yanında biçok meziyetini onu yakından tanıyanlar bilir. Damarına basmadığınız sürece arkadaşı için yapmayacağı hiçbişey yoktur. Son senemizde dekan bizi ayırmış olsada bu kalp hiçbir zaman seni unutmayacak.
Dr. Fatih Genç

Uçurtma uçururken gökyüzüne bakıp,geceleri orda duran yıldızların gündüzleri nereye kaybolduğunu sorar sanki yolunu kaybetmiş gibi. Ama hiç kaybolmuş değil. Aksine kendini bulmanın en iyi yolu olan yalnızlıkla dost,aynı zamanda insanlara dost. Doğru yolda değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu gösteren ender insanlardan biri. Sana şiir yazsam adı dostluk olur,numara versem 44 olur,ünvan versem tıbbi bilgisayar dehası olur, Adanalı biriyle evlenirsen annen kahrolur, sen birşey istediğin zaman bana emir olur,bu ülkeye bir yönetici ata deseler aklıma ilk gelen önce ben sonra sen olur:) hayatında hiç parti yaptınmı deseler aklıma senin ev gelir, Üni. Deki anılarını anlat deseler senin evde bizim tayfayla yaşadıklarımız gelir, hiç birine akıl verdinmi deseler senin adın gelir, karşılıksız iyilik öncelikli kriter olsa cennetteki yerin garanti olur, dayanamıyorum bir şiir yazacağım. Gitmek nedir ki/Küçücük bir yerde/Ağaç yıkılmadan/Kimse eksilmaz bu gölgelikte. Mezuniyetin hayırlı olsun.
Mehmet Fatih Keleş

Gerçek dostum,sırdaşım,kongre ve CSK arkadaşım,komşum!Sonsuza kadar sürecek olan ilişkimiz ve hayatındaki metamorfoz slayt hazırlamak amacıyla sana misafir olmamla başladı!Seninleyken hep mutluydum,derdi kederi unuttum!Hayatımızda paylaşmadıgımız bir şeyin kaldıgını sanmıyorum,kuru kafalı’na kadar her şeyini biliyorum:)3 günlük kongreler icin 1 ay boyunca hazırlık yaptık!Birlikte gitmedigimiz şehir kalmadı neredeyse!Araya aldık mı bir kişiyi kaçmaktan başka elimizden kurtuluş yolu yoktu:) En iyisini yapmak icin ugraşmaktan vazgecme! Mutlu kal!.
Mustafa Sadef

Dersanede 1 yıl aynı sınıfta olmamıza rağmen hiç konuşmadık. Elazığ’a gelince tanıştık ve köylüm olduğunu öğrendim. Her ne kadar beni Malatyalı saymasanda:) çok güzel arkadaşlığımız oldu ve hala sürüyor. Çok samimi ve doğaldık be Serdar yapmacıklığı, formaliteleri çoktan bir kenara atmıştık. Herkes beni sert mizaçlı biri olarak hatırlayacak olsa da çok güldük hatta hayatımda belki en çok seninle gülmüşümdür. Güveç partilerimiz olsun(soğansız:)), akşam baklavamızı alıp fakültede karanlıkta içimizden geldiği gibi sohbetlerimiz olsun, atışmalarımız bile güzeldi. Hatırlarsın planımız vardı Mercedes 403te yaptığımız ve listemiz:)) Uygulayamadık ama iyi ki yapmamışız. Bir de seninle Malatya’da atalarımızın yurdu KİLEYİK’e gitme projemiz vardı Allah’tan onu yaptık 6 yıl sonra okul bitince olsada:). Beni her oyunda yendin belki ama seni ayda yılda bir yenince layıkıyla gıcık ederdim:) Etrafında hep çok insan oldu. Çoğu menfaati için yanındaydı. Ama bil ki ben senin menfaatsiz karşılıksız adam gibi arkadaşın oldum. Değerimi iyi bil; benim gibi arkadaşın geri kalan hayatında çok az olacak ve senin kıymetini de hep bileceğim. Bana ve 2 arkadaşına triamsınız derdin:). Sen benim Dia’mdın. Şu an dinlediğim şarkıdan mıdır nedir(duygusallaştım:)) yazarken baya eskilere daldım. Artık yeni projelere el atacağız ama bu sefer uygulamak farz oldu. Her neyse bir ömür kendine iyi bak demeyeceğim çünkü ciğerini bilirim ve aldığın her nefesten bile haberim olacak yoksa ağzını burnunu:)) Görüşürüz ortak
Mahmut Orhan

Sene 2003; BJK-Elazığspor maçı. Tribunde bir kişi ve başlangıç. 6 yıl süren her konuda ve daima birbirini destekleyen, hayata bir doktor dışında da yapılacak projeleri dile getiren(ama gerçekleşemeyen:)) sınav akşamlarını dahi bir parti havasında geçirip sabahlayan, çok şey paylaştığımız adeta bir elmanın iki yarısı. Beyninin ellerinden milyon kat hızlı çalıştığını gördüğüm,bu toplum için herşeyi yapabileceğine inandığım ve gerekli olduğunu da her zaman savunduğum, olaylara yaklaşımını, espri mizacını ve dürüstlüğünü takdir ettiğim ve bu kadar yakın ilişki kurmuş olmaktan ötürü kendimi şanslı saydığım değerli insanı her daim hatırlayacağımı ve hak ettiği yerlere geleceğini en samimi duygularımla ifade etmek istiyorum. Mesleğinde ve hayatında başarılar diliyorum.
Necip Fazıl Ateş

Moral bozukluğuna,depresyona çare bulunmuştur benim için,bu kadar tatlı dilli nasıl olunur arkadaşım insan hep mi pozitif olur. Her eve lazım cinsinden bişeysin gerçekten,nöbetlerin neşesi olarak tanımıştım seni ama o hiçmiş,sohbetine doymak mümkün değil. Umarım hep böyle bakarsın hayata. Çevrendekiler değerini bilir ve sevdiklerinle bir ömür mutlu ve sağlıklı yaşarsın.
Vuslat Yokuş

İleride belki de “Kayıp Yıllarım”;) olarak nitelendireceğin yıllar 5.sınıftayken hiç beklemediğim bir anda beni kırarak başlamıştı, yaklaşık 1 yıl boyunca benimle küs kalarak neleri kaybettiğini bir bilsen:) Kimbilir her gördüğünde nefretle baktın:) Oysa ben her ne kadar dargın, kırgın olsam da yaptığın iyilikleri, iyi niyetini düşünüp kızamıyordum sana. Ah be Serdar, mağrur insan… Senin üzerine söylenecekler elbette bu kadarla sınırlı değil ama övgü dolu sözler söylemeyeceğim artık megalomansın ne de olsa:) İnsan bazı şeylerin kıymetini kaybedince anlıyor, sevgili ve kıymetli arkadaşım anılarımda hep güzel şeylerle kalacaksın. İnanıyorum ki bundan sonraki hayatında da hep güzel şeylerle, değerini bilen insanlarla karşılaşacaksın.
Hülya Çeçen

Arkadaşlığımız ortaokula;Malatya Anadolu Lisesi’ne uzanır. Aynı sınıftaydık. İkimiz de satranç oynardık deliler gibi. Ortaokullar arası satranç turnuvasında,sen Malatya 1’si olmuş; ben 2’si olmuştum. Aramızda hep tatlı bir rekabet vardı. Lisede farklı yerleri kazanıp ayrıldık ama işte üniversiteyi beraber bitirdik. Ne zaman birşey istesem,heyecanla isteğimi yerine getirmiş;beni hiç kırmamıştır. Daha çok zaman beraber olacağa benziyoruz. İçten dostluğun için teşekkür ediyorum. Sağlıklı, başarılı, mutlu bir ömür geçirmen dileklerimle.
Güney Sarıoğlu

“Malatya’nın yol gitmez bir köşesinde içinden dere geçen Yakınca diye bir köy varmış. Bu köyde saf bir Anadolu delikanlısı yaşarmış” 6 ay boyunca bize bu yalanı anlattın ama yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. Gittik yerinde inceledik:Yakınca Malatyanın göbeğinde ortasından otoban benzeri yol geçen Nişantaşı denginde bir muhitmiş:)Asparagas soygeçmişin dışında cidden tanıdığım en renkli ve sosyal insanlardan birisin(Sosyal tiplere ve sosyalleşmeye allerjim var)Benim gibi biriyle bile şu kısa sürede böyle iletişim kurduysan bu kelimeler kişiliğini fazlasıyla anlatıyor. Tanışalı neredeyse 6 ay olmasına rağmen şu 6 yıl içinde unutmayacağım arkadaşlarımdan oldun. Hayatın sana ileride tüm isteklerini gerçekleştirmen için fırsatlar sunmasını ve güzel günler getirmesini diliyorum.
Dipnot:İnşallah yıl sonuna kadar küsmeme rekoru kıracağız:)
İrem Taşcı

Amfinin unutulmaz uykucusuna yorgundan selamlar:)İnsanlara faydalı olmak için elinden geleni yapan, zarar görse bile bu davranışından vazgeçmeyen, doğruluktan şaşmayan, şu ana kadar yalanına şahit olmadığım, en iyi dostlarımdansın. Seninle sınavlara çalıştığımız günler herşeye değerdi. Son gün ki çırpınışlarımız unutulmazdı. Sınavlarda kurtarıcı meleğim oldun. On parmağında on marifet olan, teknoloji üstadı, her konuda danıştıgım bir dostumsun. Senin iyiliklerin unutulacak gibi değil. Hersey için çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsın.Umarım hayatta herşey gönlüne göre olur.
İlyas Türk

Seninle samimiyeti biraz geç yakaladık ama güzel bir arkadaşlık kurduğumuza inanıyorum. Sıkıntılı anlarımda beni yalnız bırakmayıp destek olduğun, güzel yüreğin, arkadaşlığın için teşekkür ediyorum. Umarım hayat sana hep çok cömert davranır ve en güzel yüzünü gösterir.
Nazlı Şen

İnsanlara iyilik yapıyorsun ve bu yaptığının karşılığında hiçbir şey beklemiyorsun. Bu kadar bencil insan arasında gerçekten insanlığını ve merhametini koruyan nadir dostlarımdansın. Asıl güzel olan iyiliği tanımadığın insanlara da yapıyor olman. Allahım’dan tek dileğim hayatın boyunca seni şaşırtacak güzeliklerle karşılaşman.
Ahmet Şenocak

Sayın 10 parmak klavye ustası,en hızlı performans giren stajyer,en iyi epikriz yazan intern,kongrelerin aranan yüzü,en büyük başkan. Seni anlatmaya kelimeler yetmiyor. Herhalde 4. Sınıfta bize ellerinle yaptığın:) müthiş su böreklerini daha önce tatsaydık seninle daha erken tanışırdık. Ayrıca sevgililer gününde her zaman güle ihtiyacı olan bir bayan olsa mutlaka yardımına koşacaksındır. Hayatın bu dalgalı sularında tekrar karşılaşmak dileklerimle.
Ayşe Azak

Acıyordum Elazığ’ daki kızlara, Serdar gibi yakışıklı ve karizmatik bir metroseksüeli ellerinden kaçırmışlardı :) Komitemizin fedakar ve işbitirici başkanıydın. Tıp Öğrenci Kongrelerindeki namın Türkiye sınırlarını bile aşmıştı. Geri dönüşümünü düşünmediğin kongre kredilerin sayesinde az adam götürmedik Patron :) İlk yıllarda çekingen ve sessiz görünürdün ama sonradan ne olduysa girişken ve aktif oluverdin. Birinin bilgisayarla ilgili işi mi olurdu, hemen “PC DEHASI” Serdar’ı orda görürdünüz. Kimseye hayır da diyemezdin:). YILLIK için sponsor çalışmalarımızı çok özlicem. Yüzde yüz görüşmek üzere.
Dr.Ali DOĞAN (048)

Emektar komite başkanı,kongrelerin naçizane temsilcisi,bilgisayar tutkunu,pratik,zeki ve centilmen. Ahh. Aşk genetiğinin de tasvircisi:) İlahi. Sen olmasan kim bana inceden Fatma Fatma diyecekti. Köşeleri ve karmaşık koordinatları olan bi kişiliksin sen. Benden bakınca hep mutlu gördüm seni. Aman nazar değmesin. Seni ilaç firmaları ve tlf görüşmeleriyle hatırlicam. Dilediğin gibi yaşaman dileğiyle.
Fatma Şentürk

Aynı sınıfta 3 sene geçirmiş olmamıza rağmen çok şey paylaşamadık seninle. Daha sonra açığı biraz olsun kapattık. Paylaşımlarımızın çoğu net ve bilgisayar üzerineydi. Ne zaman bilgla başım belaya girse yardımıma koştun. Teknik danışman gibi her daim ulaşabildim. Hiçbir zaman yine mi sen demedin:)Her zaman dostça, samimi ve güvenilirdin. Bu okulda iyi ki tanışmışız dediğim kişilerdensin. Dilerim ki arkadaşlığımız biz var oldukça sürsün. Paylaşımcı ruhun hiç bozulmasın. Hayal ettiğin başarılara kavuşman dileğiyle.
Feyzullah Alay

İlk gördüğümde hemen içim ısınmıştı. İnsan nasıl bu kadar hoşgörülü,yardımsever,güleryüzlü ve bilumum güzelliği ruhunda barındırır. Sosyallliğin ve çalışkanlığın seni başarıya ulaştıracak özelliklerden ki bunlar seni iyi yerlerde göreceğimizin delilleri. Vicdanında barındırdığın dürüstlük,hakkaniyet ve olgunluk ilerde yakalayacağın başarılara yol gösterecek,devamını sağlayacaktır. Bu ülkeye ve insanlığa güzel hasletli bir insan olarak hizmet edersin inş. Seni tanımak bir onurdu.
Dr.Abdullah Gül

Tanıştığımız ilk günü hatırlıyor musun bilmem ama ben hatırlıyorum ben 3.sınıfta iken okul kantinine gelmiştiniz; sen, Mahmut abi ve bizim İlyas:) Kantinde beraber oturmuştuk. Sanırım adli tıp stajında idin, takım giyinmiştin bide takmıştın kırmızı bir kravat:) O zamanlar sende böyle biraz havalı duruş oturuş vardı:) Dedim tam doktor olacak adam bu:) Muhabbetimiz ilerledikçe gördüm ki sen farklı bir insansın, yaş olarak büyük olduğun için de abi olarak gördüm seni. İnsanlara yardım etmeyi seven, arkadaşlık ilişkilerini kuvvetli tutan ve yaptığın iyiliklerden karşılık beklemeyen birisin. Ne kadar zor durumda kalsam abi sen elinden geldiğinin fazlasıyla bana yardım ettin. Gerçi herkese yardım etmeyi seversin sen. Ve ders hayatında başarılı biriydin, eminim ki meslek hayatında böyle olacaktır hiç şüphem yok buna. Kısacası bugüne kadar tanıdığım arkadaşlarım içinde özel kişilik ve öneme sahip birisin hep abi kardeş gibi olduk senle inşallah bu ömür boyu böyle devam eder. Güler yüzlülüğün inşallah hiçbir zaman yüzünden eksilmez ve doktorluk hayatın boyunca bu güler yüzlülüğün eminim ki hastaların için en iyi reçete olacaktır. Yaşamın boyunca tüm
güzellikler seninle olsun…
İlker Uğurlu

Elbette seni anlatmaya yetmez sözler, herkesin yardımına hiç bir şey beklemeden koşan bir insansın, böylesi yok. 3Sınıfın bütünde final sorularını hiç bir alakan olmadan senden istemeden ve finali geçip işin bitmişken sınavdan önceki gece ben vakit kaybetmeyeyim diye kaldığım yere kadar getiren güzel insan Allah hiç bir zaman seni darda komasın,hep işin hep rast gitsin. Hayat hep sana mutluluk getirsin. İyi ki bizimleydin.
Fatih Sultan Mehmet Koç

Yazan: admin | Kategori: İçinden geldiği gibi | Haziran 2010 | Yorum(1)